Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Віртуальні виставки
УПА : шлях нескорених (до 75-ти річчя створення УПА)

Після поразки визвольних змагань у 1918-1920 рр, українські збройні сили припинили своє існування, але військовики - українці не відкинули ідею збройної боротьби за власну державу. Вояки армії Української Народної Республіки, інтерновані у Польщі, у складі відділів під назвою «Українська Повстанча Армія», вирушили у похід на територію радянської України, щоб підняти там повстання проти більшовицького режиму. 3)9 вояків та старшин - учасників походу було розстріляно більшовиками під с. Базар па Житомирщині.

Дата публікації: 11.10.2017 | Кількість переглядів: 4925 | Детальніше...
Євген Филимонович Маланюк — український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літе

Євген Филимонович Маланюк — український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик.

Народився  20 січня 1897р. в Ново-Архангельську на Херсонщині в родині українських інтелігентів. Спочатку він навчався в реальній школі в Єлисаветграді, а потім — у Петербурзькому політехнічному інституті. У1914 р. юнак подав документи до Київської військової школи, яку закінчив, отримавши звання офіцера, і став начальником кулеметної команди 2-го Туркестанського стрілецького полку на Південно-Західному фронті.

Дата публікації: 11.01.2017 | Кількість переглядів: 5965 | Детальніше...
Живописець правди /до 85-ї річниці від дня народження Григора Тютюнника/

Чудові твори Григора Михайловича Тютюнника, освячені його талантом правди, доброти і любові, щодалі утверджуються як класичне надбання української літератури. Його проза сповнена багатством асоціацій, живих народних типів, психологічним, філософським змістом. З великою відповідальністю Григір Тютюнник ставився до слова, а джерелом його творчості була любов до людини. «Мало – бачити. Мало – розуміти. Треба любить», - так вважав письменник.

Григір Михайлович Тютюнник народився 5 грудня 1931р. в с. Шилівка на Полтавщині в селянській родині. Дитинство і юність письменника припали на найважчі роки нашої недавньої історії. Скільки лихого довелося пережити Григору! У 1937 р., коли хлопчику було шість років, батька заарештували органи НКВС, із заслання він не повернувся. Рано залишившись без батька, деякий час виховувався у дядьковій родині на Луганщині.

Дата публікації: 01.12.2016 | Кількість переглядів: 6180 | Детальніше...
Орфей української поезії (до 125-річчя від дня народження Павла Тичини)

Не знаю і сам яза що так люблю

Безщасную тую Вкраїну мою?

За що так кохаюІ що у їй є?

Нещасний народйого гірке   життє!

                                     П.Тичина

Павло Тичина – один з найвидатніших поетів ХХ ст.,у чиїй творчій біографії переплелися радісно-тривожні сподівання революційних перетворень і пафосне возвеличення буднів радянської доби, істинну ціну якої складено лише тепер, далеко по смерті поета.Справедливо оцінюючи П.Тичину як давно визнаного класика новітньої української літератури Л.Новиченко пише: «Навколо його імені і досі не вщухають суперечки. Дехто схильний навіть обвинувачувати П.Тичину мало не в оспівуванні «сталінізму», не бажаючи бачити ані виняткової складності історичних обставин, ані особистої духовної трагедії великого поета. Тим часом у цьому разі особливо потрібний неупереджений об′єктивний аналіз, який дозволив би проникнути в глибокі суперечності епохи і зумовлені ними «розколини» у світогляді творчості митця. А завдяки цьому – відокремити в його спадщині ваговиті й коштовні зерна од іншого».

Дата публікації: 19.01.2016 | Кількість переглядів: 6578 | Детальніше...
Василь Миколайович Шкляр - сучасний український письменник...

Василь Микол́йович Шкляр — український  письменник, політичний діяч. Один із найвідоміших і найбільш читаних сучасних українських письменників .

Рішенням Комітету з Національної премії України ім. Т.Шевченка  визнаний  лауреатом  Шевченківської  премії 2011 року.

Народився 10 червня 1951 в селі Ганжалівка Лисянського району на Черкащині, де й пішов до початкової школи. 

Дата публікації: 04.11.2015 | Кількість переглядів: 6982 | Детальніше...
Володимир Винниченко — письменник світового рівня.

Володимир Винниченко народився 1880 року в селі Веселий Кут Єлисаветградського повіту на Херсонщині (тепер Григор’ївка Кіровоградської області). Навчався у сільській народній школі, згодом у Єлисаветградській гімназії, на юридичному факультеті Київського університету. Брав участь у діяльності Революційної української партії, потім УСДРП. З 1903 р. — на професійній революційній роботі. Член та заступник голови Центральної Ради, перший голова Генерального секретаріату, генеральний секретар внутрішніх справ. Очолював українську делегацію, яка у травні 1917 р. передала Тимчасовому урядові вимоги Центральної Ради про надання Україні автономії. Автор усіх головних законодавчих актів УНР. 

Дата публікації: 15.07.2015 | Кількість переглядів: 7325 | Детальніше...
Вогонь скорботи в серці на віки (пам'яті жертв політичних репресій)

На цьому дні відзнака чорна,

Щоб нагадати нам щемливо

Про літ страшних жорстокі жорна

І людських доль нелюдське мливо…

Тетяна Чорновіл

 «Білою плямою» в історичній науці ще й досі залишається проблема реальної спрямованості та кількісних параметрів політичних репресій за  радянських часів. За матеріаламирозпорядчихдокументів, чекістськихдоповідних до інстанцій, оперативно-статистичноїзвітності, обвинувальнимивисновками, вжеблизькодвадцяти п'ятироківкрок за крокомрозкривається страшна правда про багатолітнійзлочинпротисвого народу підгасламиборотьби з  так званими «ворогами народу».

Дата публікації: 20.05.2015 | Кількість переглядів: 6656 | Детальніше...
Грані таланту Василя Пилип’юка

Пилип'юк Василь Васильович народився 10.01.1950 р.; с.Новоселиця Снятинського району Івано-Франківської області – визначний фотомайстер, президент видавничого підприємства «Світло й Тінь», знаний у світі Майстер світлини, визнаний світовою спільнотою творець художніх фотографій, значна частина яких вже ввійшла до кращих надбань культурологічної спадщини. Його творчість і суспільно корисна діяльність стали вагомим внеском у розвиток та відродження української культури. Василь Пилип'юк пройшов шлях від фотокореспондента районної газети до відомого українського фотохудожника. 1973 року закінчив факультет журналістики Львівського Національного університету імені Івана Франка. 

Дата публікації: 02.03.2015 | Кількість переглядів: 6215 | Детальніше...
"Скарбничий рідного слова" (до 120-річчя від дня народження Максима Рильського)

Максим Рильський народився 19 березня 1895 р. в сім’ї українського культурного діяча, економіста й етнографа  Тадея Рильського та простої української селянки Меланії Чуприни. Батько походив із заможного польського поміщицького роду, який мав у своїх витоках українську шляхетську родину (один із пращурів Т. Рильського був київським міським писарем за часів  Б. Хмельницького). Духовна атмосфера в родині батьків, в середовищі його друзів (гімназистом юний Максим жив  у Лисенка, потім у Русова) справила глибокий вплив на світоглядне формування майбутнього поета. Його дитячі роки минули в с. Романівка на Житомирщині – в дружбі з селянськими дітьми і палкому, як він сам писав, замилуванні природою.

Дата публікації: 11.02.2015 | Кількість переглядів: 8115 | Детальніше...
«Давній Галич на тлі історії»

Галич – це величне місто , історія якого знала злети і падіння, перемоги і поразки. Ареал Галича сягає далеко поза його географічні межі, від назви цього місця походить ймення цілого регіону – Галичини. «Золотий» період історії Галича  - XII-XIII ст. , коли місто було столицею Галицько-Волинського князівства,  коли тут правили Володимир Володаревич , Ярослав Осмомисл, Роман Мстиславич, Данило Романович. Тут плекався і полум’янів український дух, загартовувся у жорстоких битвах за галицьку землю, кувався волею мужніх і мудрих галицьких князів, овіювався у славах у переможних звитягах галицьких полків,  омивався слізьми і скріплювався молитвами тисяч галичан після кривавих побоїщ і під чужинецьким пануванням, оновлювався у словах галицьких літописів, євангелій, книг і пісень, зростав у яскравих висловах галицьких майстрів – соборах, церквах та інших митецьких шедеврах.

Дата публікації: 24.06.2014 | Кількість переглядів: 6341 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ]
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ