Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Конкурси та акції
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад
Акція «Мандруючи Івано-Франківщиною. Туризм реальний та віртуальний»

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення обласної акції

«Мандруючи Івано-Франківщиною.

Туризм реальний та віртуальний»

1. МЕТА І ЗАВДАННЯ АКЦІЇ

Враховуючи, що Генеральна Асамблея ООН затвердила проголошення 2017 року Міжнародним роком сталого розвитку туризму та з метою популяризації туризму – стратегічного напрямку соціально-економічного розвитку Івано-Франківщини і важливої галузі рекреаційної інфраструктури краю, ОУНБ ім. І. Франка оголошує серед бібліотек області з 20 березня до 20 листопада 2017 р. обласну акцію «Мандруємо Івано-Франківщиною. Туризм реальний та віртуальний».

Завдання бібліотек:

–   проведення заходів, спрямованих на формування привабливого іміджу області, позиціонування та активне просування Івано-Франківщини на туристичному ринку України;

–    створення туристичних продуктів та розширення асортименту послуг, здатних задовольнити туристичні потреби мешканців та гостей краю;

–    розробка мережі туристично-екскурсійних маршрутів та тематичних екскурсійних програм, в т. ч. й інтерактивних, що ґрунтуються на краєзнавчих ресурсах та розвідках бібліотек, для популяризації унікальних ландшафтів, пам`яток природи, культури, історії та архітектури; висвітлення найпопулярніших туристичних місць району та туристичних маршрутів;

–        здійснення рекламно-інформаційної діяльності з питань розвитку туризму;

–      формування активної позиції мешканців місцевих громад у створенні атмосфери гостинності в регіоні.

Прикарпатський край приваблює шанувальників прекрасної, Богом створеної краси природи: Карпатських гір, що підпирають небо, величних скель, де ступали ноги славнозвісних опришків, вічнозелених красунь-смерек, що наповнюють повітря цілющими запахами, дзвінкоплинних потоків-річок, духмяних трав, що вкривають придністровські долини… Наша область славиться курортними місцевостями, туристично-рекреаційними закладами та садибами зеленого туризму. Прикарпатська земля оспівана ще в давньоруських писемних пам’ятках, має велику культурно-історичну спадщину, тут створено немало перлин духовної та матеріальної культури, розвинені різні види художніх народних промислів.

Інтеграція бібліотек як закладів культури у сферу туризму – перспективний напрям роботи сучасних книгозбірень. Наявність краєзнавчих ресурсів бібліотек та дослідницька робота бібліотек з вивчення історії, традицій та звичаїв окремого регіону може стати основою для ініціювання і запровадження нових послуг для місцевої громади, гостей та туристів.
2. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОЇ АКЦІЇ

Бібліотеки беруть участь у популяризації туристичних ресурсів свого району: видають матеріали з питань туристично-рекреаційної індустрії та представляють на власних веб-сайтах інформацію та світлини, що підкреслюють туристичну привабливість району: природу, садиби зеленого туризму, пам’ятки архітектури і культури, регіональні фестивалі та етнографічні свята; збирають експонати для експозицій краєзнавчих чи музейних куточків, формують музеї чи музейні кімнати. Працівниками бібліотек розроблено туристичні маршрути визначними місцями окремих сіл. У співпраці з організаціями у сфері туризму працівники книгозбірень беруть участь у районних фестивалях, конкурсах та інших акціях.

Відповідно до умов обласної акції з 20.03.2017р. до 20.11.2017 р. рекомендуємо, використовуючи свої фонди, аналізуючи досвід колег та фахівців туристичного бізнесу, розробити цикли заходів, які сприятимуть сталому розвитку туризму і включатимуть такі напрямки:

 • ·формування різноманітних електронних баз даних про цікаві та унікальні

туристичні об’єкти регіону, туристичну інфраструктуру регіону (готелі, музеї, транспорт тощо);

 • ·збір матеріалів про визначних особистостей регіону, запис спогадів місцевих жителів;
 • · створення віртуальних музеїв з експозицій музейних кімнат чи музеїв, якими опікується бібліотека, різноманітних фотогалерей, віртуальних турів експозиціями місцевих музеїв та цікавими історичними місцями тощо. Віртуальні екскурсії можуть складатися з презентацій, які наповнені фотографіями різних років і коментарями до них.
 • ·надання туристам довідково-інформаційних послуг як безпосередньо в бібліотеці, так і онлайн, організація онлайн-дискусій та груп у соцмережах щодо обговорення різних видів туризму, блоґів та сайтів, що представляють туристичну привабливість регіону тощо;
 • ·створення онлайн-мапи туристичних маршрутів;
 • ·популяризація зеленого туризму як виду відпочинку, що сприятиме самоорганізації сільських садиб і стане можливістю додаткового, а то й основного, заробітку для сільського населення;
 • ·організація навчань (семінарів та практикумів) для початківців, що мають бажання займатися туристичним бізнесом;
 • ·залучення волонтерів та громадських організацій до екскурсійної роботи, проведення навчання майстерності ведення екскурсій.

Бібліотекам слід створювати інформаційні зони (пункти, стенди) для туристів, на яких розміщувати інформацію про місця відпочинку в районі, вибір місць проживання та харчування. Результати анкетувань туристів показують, що при виборі місця відпочинку вирішальне значення має екологія, безпека, умови проживання та кулінарія. Таку ж інформацію можна розміщувати на власних сайтах та веб-сторінках в соцмережах.

Для різних категорій користувачів рекомендуємо використовувати форми роботи, які добре зарекомендували себе у бібліотечній практиці:

– цикли тематичних вечорів, оглядів і бесід, акції,

–   місячники, декади, презентації літератури, дні інформації туристичної тематики,

– вікторини, фотоконкурси з номінаціями «Диво лісове», «Явища природи», «Рідкісний кадр», «Стоп-кадр».

Можна провести фотосесію в бібліотеці «Фотографія з улюбленою книгою про природу»; заочні (віртуальні) екскурсії унікальними природними місцями краю, створення банків фактографічної інформації «Рідкісні рослини і тварини краю», «Пам`ятники природи».

Історико-культурні екскурсії краєм, такі як «Мій рідний …(назва села, району) – життя мого перлина», «Культурна спадщина нашого краю» передбачають комплексний характер визначення теми, у рамках якого можливе проведення творчого краєзнавчого квесту (гри з випробуванням ерудованості, кмітливості, витривалості, уміння змагатися у команді), краєзнавчих: уік-енду, круїзу, сходинок, веб-експресу «У серці край рідний, Прикарпатський» та ін.

Рекомендуємо розвивати у бібліотеках екотуризм, функції якого:

- емоційне оздоровлення, позбавлення від «міського» стресу;

- формування толерантного ставлення до незнайомих перш культур і етносів, до їх способу життя і традицій, адаптованим до природного середовища проживання;

- виробництва екологічно чистих продуктів харчування;

- розвиток ремесел.

Екотуризм дозволить розширити знання про унікальність живої та неживої природи карпатського краю.  Якщо район є принадним для туристів, у бібліотеці має бути оформлена постійнодіюча виставка-подорож «Туристичними шляхами краю». Якщо на території району є заповідники, пам`ятники природи рекомендуємо проводити цикли заходів, які присвячені таким об`єктам: еко-подорож «Люблю тебе, Прикарпатський мій краю», тематичну годину «Заповідні місця рідного краю», слайд-шоу «Пам`ятники природи нашого району». До Дня національних парків та заповідників організувати книжково-ілюстративну виставку «Врятуй і збережи». Екскурсії «Зелена історія …. району» передбачають залучення екскурсоводів-експертів з екологічних питань. Зелені зони розглядатимуться у комплексі їх графічного положення, історичних подій, особливостей ґрунту, рослинного покриву та ін. Такі екскурсії дозволять не тільки розширити краєзнавчі знання, але і зрозуміти, наскільки важливі для району ліси, парки та зони зелених насаджень.

27 вересня – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ, затверджений Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 р. Мета: популяризація туризму, висвітлення його вкладу в економіку, розвиток зв’язків між народами. Це свято кожного, хто хоч раз відчув себя туристом, вибравшись з буденної суєти на берег річки, в ліс, в поле чи в історичні пам’ятні місця, якими так багата наша земля!

В бібліотеках можна організовувати:

– День туристичної книги;

– Презентації інформаційних ресурсів з туризму;

– Презентації туристичних проектів в Івано-Франківській області;

– Тематичні книжкові виставки;

– Виставки путівників по Івано-Франківській області;

– Туристичні новини: сторінками періодичних видань;

– Вечір-зустріч «Поради бувалих туристів»;

– Турфірми – за круглим столом;

– Віртуальні виставки «Туристичні бренди Івано-Франківська та області»;

– Туристичні маршрути – презентації (реальні та віртуальні)

– Фотовиставки – фотоконкурси «З далеких подорожей повертаючись» та ін.

Івано-Франківська область – рай для туристів.

Книжкові виставки з туризму можуть мати такі тематичні розділи:

 • Історичні, святі і пам’ятні місця;
 • Пішохідні маршрути;
 • Природа і околиці; транспорт;
 • Відпочивай!;
 • Де зупинитися;
 • Корисна інформація;
 • Турфірми;Тури;
 • Фотогалереї (Панорами краю та його визначні місця)

Проведену діяльність проаналізувати і видати: пам`ятку туристу «Запрошує …. (назва району), інформаційний збірник «Туризм і бібліотеки: досвід роботи», рекламний буклет «На допомогу туристу» та ін.

 

3.КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ МАТЕРІАЛІВ, ПРЕДСТАВЛЕНИХ ДЛЯ ОБЛАСНОЇ АКЦІЇ

Інформацію про проведення акції надсилати електронною поштою в науково-методичний відділ ОУНБ ім. І. Франка,

E-mail: [email protected]

Надіслані матеріали, крім діяльності бібліотек з популяризації туризму, повинні містити:

–       світлини «7 чудес …(назва району)»;

–   інформацію про найпопулярніші туристичні місця району; заповідники, пам’ятники природи та культурно-мистецькі, районні фестивалі, які цікаві для туристів та участь у них бібліотек;

–       електронні адреси веб-сайтів бібліотек, які висвітлюють дану тематику, або інших перевірених сайтів з цікавою для туристів інформацією (будуть активовані).

Узагальнені результати обласної акції буде представлено на веб-сайті ОУНБ ім. І. Франка в розділі «Фахівцю бібліосервісу».

Дата публікації: 27.03.2017   Кількість переглядів: 5206
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ