Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Українські січові стрільці – галицькі лицарі волі.

… Стугоніла земля. Вогняні блискавиці шматували небокрай. Дикий шал Першої світової війни котився збуреною Європою. У тій круговерті життя і смерті кривавими буквами записували в історію боротьби за волю України вояки легіону Українських січових стрільців, які долею покликані були «здіймати терновий вінок з голови Батьківщини». Вони – українські вояки – стали  великомучениками на нелюдськи жорстокому шляху у великій борні, щоб звільнити Україну з московських кайдан.

Історія, народна пам'ять зберегли для нащадків тисячі імен славного січового стрілецтва. Вони варті Книги Пам’яті, яку , на жаль,  ще не ухвалили у незалежній Україні.

З нагоди відзначення знаменної історичної події,  сторіччя створення Легіону Українських Січових Стрільців, у Галицькій центральній бібліотеці 7 серпня пройшла година пам'яті «Українські січові стрільці – галицькі лицарі волі».

Розпочала  захід директор Галицької ЦБС Сєдова Л.П. бесідою «Українські січові стрільці – наша гордість честь і слава», де висвітлила передумови створення Легіону та подальшу боротьбу вірних синів України за волю та незалежність своєї держави.

Бібліотекар краєзнавчого сектору Кривоніс Б.Р. провела для присутніх  огляд літератури «Січові стрільці в історичних документах та художній літературі».

На закінчення всі присутні в залі заспівали пісні про січових стрільців «Повіяв вітер степовий», «Їхав стрілець на війноньку»,  «Прощався стрілець», «Ой, видно село», «Зажурились галичанки».

Українські січові стрільці ввели в Україну в нову добу її історії. Вони проклали шлях для подальшої збройної боротьби українського народу за визволення і власну державність. Боротьба і державницька традиція Українського січового стрілецтва, вдячна пам'ять про загиблих за волю України січових стрільців, їх багата духовна творчість, неперевершена стрілецька пісня – це все увійшло вже як невідємна частина історії українського народу.

Нині, коли йде шалений наступ ворожих сил на Україну – на нашу історію, українську мову і національну гідність, теперішнє покоління українців, беручи приклад із подвигу січових стрільців, гідно зі зброєю в руках захищає свою Батьківщину.

Головний бібліограф Галицької ЦБС

О. Мединська

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ