Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Історичний екскурс «Полковник армії УНР»

Волі українського народу до самостійного життя не знищить ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців.

            Є. Коновалець

14 червня виповнилося 125 років з дня народження легендарного полковника армії УНР, ідейного натхненника і засновника, Організації українських націоналістів (ОУН) Євгена Коновальця.

Євген Коновалець – одна із найвидатніших постатей української історії ХХ ст., творець і командир найбоєздатнішої військової частини Армії УНР – корпусу Січових стрільців, очільник Української військової організації та голова Організації українських націоналістів. Євген Коновалець народився 14 червня 1891 р. у Зашкові біля Львова. У 1914 р. був мобілізований офіцером до австро-угорської армії. У боях на горі Маківці у червні 1915 р. потрапив до російського полону. Після початку революції 1917 р. Є. Коновалець долучився до створення українських військових сил – формації Січових стрільців, основу яких склали галичани та буковинці. Після поразки Української революції 1917 – 1921 рр. Є. Коновалець із колишніх офіцерів Армії УНР та Української Галицької Армії на західноукраїнських землях, що перебували у складі Польщі, сформував підпільну Українську військову організацію, яка мала на меті продовжувати боротьбу з окупантами.

У 1929 р. він став одним із засновників та очолив  Організацію українських націоналістів. Не маючи змоги нейтралізувати небезпечного опонента, Кремль, руками свого агента Павла Судоплатова, знищив Євгена Коновальця в Роттердамі 23 травня 1938 р.

З нагоди цієї події в читальній залі Галицької ЦБ пройшов історичний екскурс під назвою «Полковник армії УНР», який підготувала і провела бібліотекар відділу обслуговування Галицької ЦБ Богдана Кривоніс, а також  присутні мали змогу ознайомитися з викладкою літератури про життя і діяльність Євгена Коновальця.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ