Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

«Україна – понад усе!»

Гортаючи журнали: «Перевал», ч. 3-4, 2015

 «Україна – понад усе!» - під таким девізом вийшов черговий випуск (число 3-4 за 2015 рік) всеукраїнського літературно-художнього і громадського-політичного журналу «Перевал» , всі публікації якого військово-патріотичної тематики. Авторами статей – художніх ліричних і прозових праць, публіцистичних роздумів і наукових досліджень про вже минулі й про сучасну, російсько-українську, війни є письменники й учені не тільки з Прикарпаття та різних куточків єдиної держави, зокрема й зі столиці Станіслав Бондаренко, Василь Клічак, Михайло Сидоржевський і Михайло Слабошпицький, а також із Білорусі та Польщі.

Тематичний спарений випуск часопису вирізняє інформаційна насиченість усіх публікацій про новітню бійню, зі вступним словом до якого в розділі «За Україну, за її волю!» виступив голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський під заголовком «Життя триває, точиться війна».

Розділ «Поезія» творить добірки понад чверть сотні майстрів красного письменства – членів НСПУ й початкуючих літераторів, котрі присвячені теперішнім подіям на сході України та одвічній любові до рідної землі, так само як і художні твори в розділі «Проза», де представлено розлогі полотна та новели іменитих і молодих письменників.

Публіцистичні роздуми «Війна і людина», «Зіткнення цивілізацій?», «Симетрія під час асиметричної війни» та «Експліцитність насильства», авторами яких відповідно є Михайло Слабошпицький, Михайло Сидоржевський, Олександр Клименко та Вадим Мірошниченко, становлять актуальний розділ «Публіцистика». Запроваджено в цьому випуску часопису нові розділи «Есеї» та «Переклади», в яких представлено есеїстку Василя Слапчука під заголовком «Не будьмо сліпцями» та художню документалістику нобелівського лауреата Світлани Алексієвич (Білорусь) «У війни – не жіноче обличчя» і Войцеха П’єстки  (Польща) «На сході України – без змін…».

«Ювілеї» - у цьому розділі часопис надав свої сторінки письменникам-ювілярам Володимирові Качкану, Михайлові Батогу, Дмитрові Захаруку, котрі запропонували читачам добірки нових поезій і уривки роману про війну. Розділ «Гість нашого часопису» також сформований з творчого доробку «У Бога за пазухою», також ювіляра зі Львова, Миколи Петренка, котрому набігло, нівроку, 90 літ.

Розділ «Слово про слово» скристалізували рецензії  літературного критика Євгена Барана, письменників Романа Іваничука та Олега Солов’я відповідно про твори Василя Слапчука, Мирослава Лазарука, Дмитра Захарука й Ігоря Костецького…

Відрадним є те, що журнал «Перевал» не оминає духовні й історичні аспекти сьогодення та минувшини – про це йдеться в розділах «Світочі» («Двадцять листів Андрея Шептицького» - автор Оксана Ровенчак), «Пам'ять невмируща» («Василь Ткачук з Іллінців» і «Незглибимість княжої роси» - автори Роман Горак і Мирослав Лазарук) та «Сила нації» («Шлях на Сході» і «Відгомін опришківського духу» - автори Василь Горбатюк і Петро Шкрібляк). А про нелегкі будні сучасних захисників Вітчизни – знайомтеся в розділах «Спіймані миті» і «Зона вогню», де вміщено серію світлин знаного фотомитця Василя Пилип’юка та публікацію офіцера ЗСУ Івана Бондарева.

Завершує тематичний випуск «Перевалу» розділ «На останніх сторінках часопису» де вміщено огляд Василя Бабія «Нові книжки про нову війну» й таке інше.

 

Ярослав Ткачівський,

       головний редактор журналу «Перевал»     

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ