Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

«Перлини творчості Вільяма Шекспіра»

У Галицькій центральній бібліотеці 23 квітня 2019 року відбулося засідання літературної вітальні «Джерело» на тему «Перлини творчості Вільяма Шекспіра», присвячене 455-річчю з часу народження англійського драматурга і поета. У ньому взяли участь працівники бібліотеки, Національного заповідника «Давній Галич» та шанувальники творчості драматурга.

Засідання відкрила завідувач відділу бібліографії галицької бібліотеки Марія Венгрин. Вона розповіла про життєвий і творчий шлях В. Шекспіра. Точна дата народження письменника невідома, але хрещений він 26 квітня 1564 року в Стретфорді-на-Ейвоні. У 1587 році В. Шекспір виїхав у Лондон і став грати на сцені театру. З 1593 року він працював у театрі Бербеджа як актор, режисер і драматург. У 1599 році В. Шекспір брав участь у побудові лондонського театру «Глобус», став його пайовиком. У 1612 році драматург залишив театр, перестав писати п’єси і повернувся у рідний Стретфорд, де жили його дружина і три дочки. 23 квітня 1616 року драматург помер. Його поховали під вівтарем стретфордської церкви.

В. Шекспір – один з найвідоміших драматургів світу, автор 17 комедій, 10 хронік, 11 трагедій, 5 поем і циклу зі 154 сонетів. Шекспір визнаний найвидатнішим англійським драматургом усіх часів . Його вважають національним героєм та одним із символів Англії.

П’єси Шекспіра користувалися великою популярністю, проте мало хто знав його ім’я у той час, оскільки глядач звертав увагу насамперед на акторів. Його твори перекладені багатьма мовами світу і з’являються на театральній сцені частіше, ніж п’єси будь-якого іншого драматурга.

Бібліотечні працівники М. Венгрин, Г. Петраш, Н. Сєдова, завідувач науково-дослідного відділу Національного заповідника «Давній Галич» М. Костик та найактивніша читачка галицької бібліотеки М. Сохан проаналізували твори англійського драматурга і поета. Серед них: сонети, трагедія «Король Лір», хроніка «Річард ІІІ», комедії  «Приборкання норовливої», «Дванадцята ніч» та інші. У творах В. Шекспіра розкриваються благородні риси характеру людей, зокрема любов до ближнього, людяність, доброта, щирість. Автор засуджує людську жорстокість, зраду, черствість душі. Твори В. Шекспіра актуальні й сьогодні, особливо у вихованні молоді.

 

                                                                     Марія КОСТИК

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ