Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

«Коли неспокоєм літа тривожать…» (до 60-річчя від дня народження Ольги Слоньовської)

Нещодавно нашу землячку, письменницю з Івано-Франківська Ольгу Слоньовську удостоєно престижної нагороди за роман «Загублені в часі», що побачив світ у київському видавництві «Український пріоритет». До 60-річчя від дня народження відомої літераторки в Галицькій центральній районній бібліотеці відбулося засідання літературної вітальні на тему: «Коли неспокоєм літа тривожать…» У ньому взяли участь бібліотечні працівники, а також активні читачі.

Насамперед модераторка зустрічі, бібліотечна працівниця Богдана Кривоніс пригадала основні події життєвого і творчого шляху письменниці, літературознавциці, професорки кафедри української літератури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Народилася Ольга Слоньовська 8 березня 1960 р. в селі Ценява на Коломийщині в багатодітній сім`ї. Закінчила Коломийську середню школу № 2, пізніше – Івано-Франківський педагогічний інститут. Працювала в школі. Після захисту кандидатської дисертації в 1996 р. викладає українську літературу в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

Про своє особисте життя сама письменниця каже: «Маю двох дорослих синів – Павликів. Один – мій, один – чоловіків, але вони рідні-найрідніші, бо в нашій сім`ї ніколи не було громадянської війни, називають мене мамою, а я їм обом однаково готова прихилити небо…» Вона вдячна чоловікові Михайлу за те, що тримає весь хатній побут на своїх плечах, за всепрощення, повне розуміння і терплячість.

Літературна діяльність Ольги Слоньовської розпочалася в 1986 р., коли побачила світ її перша поетична збірка «Гілочка глоду». За нею були «Ґердани», далі – більш ніж десятирічна перерва і втілення успішної творчої праці у збірках «Соната для коханого», «Джоконда», «Пектораль», «Зимове яблуко». Власне, про поетичну творчість Ольги Слоньовської говорили, а також читали улюблені вірші з її доробку бібліотекарки Богдана Кривоніс, Галина Петраш, Марія Венгрин, Оксана Мединська, Тетяна Гусак, Наталя Сєдова, а також читачки Любов Бойко, Олеся Мельницька. А Марія Костик поділилась роздумами від прочитання Книги Пам'яті «В Афганістані, в «чорнім тюльпані…», де зібрано спогади про полеглих у цій неоголошеній війні уродженців Івано-Франківщини, а також розповіді тих учасників бойових дій, котрим пощастило вижити. Цей твір авторка писала впродовж десятка літ «кров'ю серця», удостоєна за нього медалі «За заслуги».

О. Слоньовська також є лавреаткою багатьох премій, за невтомну працю на ниві літератури нагороджена Орденом княгині Ольги. Авторка більше ста наукових статей, монографії «Слід невловимого Протея», підручників і посібників для школи з української літератури, має вагомі здобутки й у жанрі прози. За роман «Дівчинка на кулі» письменниця удостоєна Міжнародної премії «Коронація слова-2012». Про цей твір розповіла заступниця директора Галицької ЦБС по роботі з дітьми Тетяна Гусак.

Як зізналась в одному з інтерв’ю Ольга Слоньовська, вона нікому не заздрить, поважає талановитих і благородних людей, а ще має великі творчі плани, сподівається на Божу опіку й вірить у краще майбутнє України. Сподіваємось і ми, що ще не раз доторкнемось до її творчого світу.

                                                                                              Любов Бойко.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ