Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

«Феномен художнього слова Світлани Талан»

Чергове засідання літературної вітальні в Галицькій центральній районній бібліотеці на тему «Феномен художнього слова Світлани Талан» було присвячене 60-річчю від дня народження української письменниці.

Бібліотечні працівниці Марія Венгрин, Галина Петраш, Тетяна Гусак, Наталя Сєдова та активні читачки Марія Сохан, Любов Бойко, Марія Костик пригадали основні події життєвого і творчого шляху авторки низки романів, котрими зачитуються наші земляки.

Світлана Олегівна Талан народилася 7 березня 1960 року на Сумщині, в родині сільських вчителів. Закінчивши середню школу, здобула педагогічну освіту. Працювала позаштатним кореспондентом районної газети, вихователькою в дитячому садку, вчителькою молодших класів, а вечорами, навіть коли була дуже втомлена, писала. Перший роман «Щастя тим, хто йде далі» побачив світ у 2011 р. і став лауреатом Міжнародного конкурсу «Коронація слова». У 2012 р. твір був виданий під назвою «Коли ти поруч». Цього ж року на конкурсі «Коронація слова» відзначено роман «Не вурдалаки». Учасники літературної вітальні обмінювалися враженнями від прочитання названих творів, а також романів «Надіюсь і люблю», «Помилка», «Оголений нерв», «Матусин оберіг», «Повернутися дощем», «Спокута».

Слід сказати, що авторка не ідеалізує дійсність. Романи Світлани Талан написані в жанрі «реальні історії», які їй підказує саме життя. Наркоманія, СНІД, насильство в сім’ї, намагання людей вирватися з лещат зубожіння – цих та інших тем торкається авторка у своїх творах. А спільним майже для всіх романів є образ жінки – красивої, мудрої, доброї, сильної, котра зазнає багато випробувань, долає чимало перешкод на своєму шляху, переживає зраду найближчих людей і розчарування в житті, робить помилки, падає, але завжди знаходить у собі сили, щоб піднятись і йти далі, допомогти іншим, тим, кому ще більш скрутно. «Прийшов час прощення…» − каже головна героїня роману «Помилка». Кого ми повинні простити в цьому житті? Своїх ворогів і недругів за всю ницість і підлість, якими вони наповнювали наше життя? А може, себе самих за хибні кроки і зраду своїх клятв та ідеалів? Питання складне… Кожен вирішує для себе… У повній тиші, дослухаючись до биття власного серця.

                                                      Любов Бойко.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ