Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Про права людини говорили за «круглим столом»

4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН було засновано Міжнародний день прав людини, який світ відзначає 10 грудня.   Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.

Головна мета цього свята — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. У цей день зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.

З нагоди Міжнародного дня прав людини Центральною районною бібліотекою та науково-освітнім відділом національного заповідника «Давній Галич» було організовано засідання «круглого столу», до участі в якому долучилися заступник начальника районного управління юстиції з питань реєстрації Мар’ян Криса, юрист управління праці та соціального захисту населення галицької районної державної адміністрації Галина Блаженко, вчитель історії і правознавства Галицької гімназії Оксана Крет, разом із своїми вихованцями Лідією Теслюк та Олександрою Цибух, працівники центральної районної бібліотеки.

Учасники засідання зосередились в основному на проблемах українського суспільства, яке  сьогодні є поки далеким від реального втілення високих ідеалів Декларації прав людини. На превеликий жаль велика кількість наших  громадян до цього часу не забезпечена мінімальними правами, передбаченими цим Документом. Адже кожна людина має право на життя, особисту недоторканність, рівність перед законом, право на працю та справедливу винагороду за неї, яка забезпечувала б гідні людини та її сім’ї умови існування, захист від безробіття, задовільний життєвий рівень, невтручання в особисте та сімейне життя, недоторканність житла, свободу думки, справедливий і неупереджений суд. Без дотримання цих прав неможливе нормальне існування та розвиток людини в суспільстві.

Головний бібліотекар читального залу бібліотеки Галина Петраш познайомила присутніх з правовою літературою представленою на тематичній виставці, наголосивши при тому, що на превеликий жаль вже кілька років поспіль жодних книжкових новинок на тему правознавства до бібліотеки не надходить.

В ході засідання присутні отримали фахову інформацію від юристів, щодо реєстрації підприємницької діяльності в районі та надання житлових субсидій і соціальних пільг мешканцям району.

Модератор проекту

завідувач науково-освітнім відділом

Національного заповідника «Давній Галич»

Ярослав Поташник 

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ