Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Талант і доля Романа Федоріва

Під такою назвою в Галицькій районній бібліотеці відбулося засідання «Літературної вітальні», присвячене 85-річчю від Дня народження видатного українського письменника, в якому взяли участь бібліотечні працівники та наукові співробітники Національного заповідника «Давній Галич».

Насамперед бібліотекар відділу обслуговування Галицької ЦБС Надія Королевич розповіла про життєвий і творчий шлях нашого земляка.

Народився Роман Миколайович Федорів 1 грудня 1930 р. в с. Братківці Тисменицького району в селянській родині. Малим залишився сиротою, але ніколи не забував маминої пісні і татової любові. У десятирічному віці  написав своє перше оповідання з власного життя «Сиротина». Після сільської школи здобув освіту в Івано-Франківському педагогічному училищі. Пізніше закінчив філологічний факультет Львівського університету, працював у місцевій та республіканській пресі. Журналістська праця давала змогу багато їздити, мандрувати, зустрічатися з цікавими людьми. Слухав і записував народні пісні, казки, легенди, які знайшли втілення на сторінках його творів. З 1967 р. і до останнього дня свого життя Р. Федорів – головний редактор журналу «Жовтень» («Дзвін»). Автор оповідань, повістей, нарисів. За твір «Єрусалим на горах» (1993) удостоєний Шевченківської премії. Завдяки зусиллям письменника були відновлені видавництво «Червона Калина» й часопис «Літопис Червоної Калини». Він започаткував у «Дзвоні» рубрику про призабутих письменників та літераторів з української діаспори. Помер 14 березня 2001 р., похований на Личаківському цвинтарі.

Головний бібліотекар читального залу Галина Петраш та  завідувач відділу обслуговування Марія Венгрин проаналізували ранні твори письменника, зокрема повість «Танець Чугайстра», збірку оповідань «Євшан-зілля» тощо. Бібліотечні працівники Галицької ЦБС Леся Мельницька, Богдана Кривоніс зупинили свою увагу на творах «Скрипка, що грає тисячу літ», «Жбан вина» та ін. Наукові співробітники Національного заповідника «Давній Галич» Галина Величко, Любов Бойко розповіли про свої враження від прочитаного, – повісті «Чудо святого Георгія о зміє» та роману «Єрусалим на горах».  У творах видатного прозаїка сучасності Р. Федоріва присутня висока духовність, національна свідомість і гідність, історична пам’ять народу. Письменник роздумує над тим, заради чого живе людина, підкреслює нерозривний зв’язок між минулим, сьогоденням і майбуттям.

                                                                                         Любов Бойко.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ