Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

«Рідна мова – життя духовного основа»

Мова – це великий дар. І в кожного народу вона своя. Наш український народ створював свою мову віками. Вона нам рідна як мама і тато, як земля, на якій зростаємо. І ми пишаємося з того, що маємо таку солов’їну мову.

9 листопада – День української писемності та мови. Цій даті був присвячений літературний конкурс в центральній дитячій бібліотеці м. Галича між гімназистами 2 –А та 2- Б (6) класів Галицької гімназії під назвою «І сонцем слово засіяло». Учасникам змагання пропонувалися конкурси: «Розминка»,  «Словник ерудита» та «Народна мудрість»; гімназисти зупинялися на літературних зупинках «Загадкова», «5 Хвилинка» та «Далі, далі, далі». Між собою змагалися і капітани команд.

За підрахунками балів журі, в складі вчителів Галицької гімназії Лесі Василівни Геви та Надії Богданівни Фурти і бібліотекаря дитячої бібліотеки Тетяни Миколаївни Гусак, «Знавцями рідної мови» стали гімназисти 2 – Б класу, а гімназисти 2-А класу стали  «Любителями рідної мови».

Конкурсантам, на згадку про цей захід, було подаровано «Кобзар» Т. Г. Шевченка .

Мова – це показник нашої культури. Ми повинні спільно з усіма інституціями держави плекати наше рідне слово. Хочу нагадати слова відомого українського педагога Василя Сухомлинського: «Мова – це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова – багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова – велика моральна культура. Убогість слова – це убогість думки, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості ».

О. Мельницька,

заступник директора Галицької ЦБС

по роботі з дітьми

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ