Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Нові книги галицьких авторів

Нещодавно побачили світ нові поетичні збірки галицьких авторів, учасників літературно-мистецького об’єднання «Нащадки Митуси» Семена Возняка («Сонце волі») та Івана Драбчука («На долонях землі»).

Семен Євгенович Возняк наро­дився 25 червня 1935 р. в с. Більцарева на Лемківщині (Польща) в селянській родині. У 1945 р. батьків переселили в Україну – в Кіровоградську, а пізніше – Івано-Франківську об­ласть. Закінчив семирічку, медичну школу, Івано-Франківський медичний інститут. Живе в Бурштині. Працював лікарем-хірургом у медсанчастині Бурштин­ської ДРЕС. Писати вірші почав під час служби в армії. Автор поетичних збірок «Туга і любов», «Хвала життю», «Сонети», «Мамина зоря» та ін. Шанувальники поетичного таланту Семена Возняка щоразу з нетерпінням чекають його нових творів. У збірці «Сонце волі» вміщені вірші, написані останнім часом. Вони торкаються різних сфер людського життя. Особливо болять автора події на сході України: ворог нищить наш край, гинуть захисники Вітчизни, матері оплакують своїх синів. Є також вірші про Лемківщину, нелегке життя переселенців у повоєнний час. Через усе життя Семен Євгенович проніс святий спомин про маму, котра померла молодою. Чимало поетичних рядків присвячено красі рідного краю, стосункам між людьми, морально-етичним проблемам.  

         Іван Васильович Драбчук наро­дився 20 жовтня 1966 р. в с. Сілець Тисменицького району на Івано-Фран­ківщині. Закінчив історичний факуль­тет Івано-Франків­ського педагогічного інституту ім. В. Сте­фаника та філологічний факультет Прикар­патського національного університету. Працює вчителем у рідній школі, а також провідним редактором інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Давній Галич». Доля І. Драбчука тісно пов’язана з Галичем. Його статті про наше історичне місто, дослідження про видатних людей краю постійно публікуються в газетах і журналах. А ще Іван Васильович має поетичний талант. Його вірші наповнюють душу світлими почуттями, викликають спогади про щасливе дитинство й неповторну пору юності. Та про що б не писав Іван Драбчук – його поезія сповнена глибоким патріотизмом, любов’ю до своєї «малої» батьківщини. Автор поетичних збірок «Поезія зірок», «Білоцвіт», «Дощ осінніх яблук» пише у своїй новій збірці «На долонях землі»:

Не марив я на Києвом, ні Львовом,

Бо лилось тут з небес мені проміння.

Я із Сільцем зв’язав свою дорогу:

Моя земля тут, тут – моє коріння.

Сподіваємось, що нові книги галицьких авторів принесуть читачам незабутні хвилини радості від зустрічі зі щирим поетичним словом, спонукають задуматись над своїм життям і долею рідного краю, допоможуть знайти відповіді на нелегкі питання сьогодення.

 

                                                                                             Любов БОЙКО.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ