Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Доки ти чутимеш Україну – матимеш серце

Чергове засідання літературної вітальні, що відбулося 28 вересня в Галицькій центральній бібліотеці, було присвячене сучасній поезії, народженій під впливом останніх подій у нашій країні.

Бібліотечні працівники Марія Венгрин, Наталія Сєдова, співробітники Національного заповідника «Давній Галич» Марія Костик, Любов Бойко розповідали про сучасних українських авторів, аналізували їх твори. Багатьох уже знає читач за публікаціями в газетах і журналах, в інтернеті. Хоча деякі автори не належить до жодних об’єднань, не є професійними літераторами, проте люблять поезію, самі пишуть з дитинства і вже назбиралося віршів не на одну збірку. Поряд з елегійними мотивами золотої осені і «жіночими» темами лунали вірші про Майдан, трагічні події на сході нашої держави. Як сказано в передмові до книги «Осінь у камуфляжі», в якій зібрано поетичні твори трьох десятків авторів з усієї України, «Кожен ділиться тим, що було посіяне, мов озимина, тривожної осені 2013-го… Тим, що не вимерзло серед холоду зими і дало сходи весною 2014-го».

Осінній грім… Яка то благодать –

Ці теплі краплі у раптовій зливі…

Так дзвінко по калюжах лопотять,

А я їм усміхаюся щасливо…

Ці віршовані рядки, якими Адель Станіславська (Олександра Федорів) передала свої відчуття від осіннього дощу, змальовують мирний час, коли ще не було воєнних подій в Україні. Та ось життя поділилось на до і після, і вже з-під пера жінок – наших краянок, а не лише чоловіків, виходять інші рядки.

Доки ти чутимеш Україну – матимеш серце!

Якщо тобі десь під серцем рухається дитинно – то це Україна, –

 по-материнськи зауважує Тетяна П’янкова.

Учасники літературної вітальні слухали також вірші Світлани Бреславської-Кемінь, Галини Яковлєвої та інших авторів, які поетичними рядками відгукнулись на трагічні події в нашій новітній історії.

                                                                          Любов Бойко.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ