Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Вечір пам'яті «Моє безсмертя воїна і сина - в тобі, моя велична Україно!».

21 листопада 2014 року українцям знову довелося виходити за правдою на Майдан у Києві. Цього ж дня  Кабінет Міністрів повідомив, що Україна зупиняє курс на євроінтеграцію. Попри всі попередні обіцянки та запевнення, що 28-29 листопада у Вільнюсі буде підписано угоду з ЄС, українська влада раптом заявила, що Європа стала невигідна для України.

Це рішення викликало обурення українців, які того ж дня вийшли на майдан Незалежності в Києві на мітинг, що переріс у всеукраїнську  акцію протесту – Євромайдан. Дух столичного Євромайдану поширювався Україною.

У ряд Януковича декілька разів робив спроби ліквідувати Майдан. Розв΄язка настала 18-20 лютого 2014 р. Цими днями в самому серці столиці розігралася найкривавіша драма за весь період нашої незалежності. Після лицемірного оголошення Януковичем перемир΄я влада  пішла в наступ, влаштувавши «зачистку Євромайдану» силами «Беркуту», внутрішніх військ і «тітушок», які діяли під прикриттям снайперів. За офіційними даними було вбито 88 захисників Євромайдану, а понад півтори тисячі протестувальників зазнали вогнепальних поранень.

А вже  22-23 лютого Київ проводжав в останню путь свою Небесну Сотню. Під велелюдне скандування «Герої не вмирають» труни з тілами загиблих почергово проносили головною площею столиці. Так Україна прощалася зі своїми героями, наймолодшому з яких було лише 17р.

З нагоди цих сумних роковин 22 лютого в читальному залі Галицької центральної бібліотеки відбувся вечір пам'яті під назвою  «Моє безсмертя воїна і сина - в тобі, моя велична Україно!».

На захід були запрошені учні 6(10) класу Галицької гімназії (класний керівник Урицька Г.М.). Ведучі вечора працівники відділу обслуговування Галицької ЦБ Наталія Сєдова та Лідія Мацькевич пригадали трагічні події, які відбувалися на Євромайдані у Києві під час Революції Гідності.

Почесними гостями вечора стали галичани-активісти Євромайдану: о. Володимир Кузюк – священник церкви Різдва Христового м. Галича, духівник молодіжної християнської організації «Українська молодь - Христові»; Аріна Сивак – активістка Євромайдану і волонтер АТО, а також Володимир Тимків, який був учасником тих величних і трагічних подій січня-лютого 2014 року. Вони поділилися з присутніми спогадами про своє перебування на Київському Майдані, про особливу атмосферу, яка панувала в ті дні у центрі столиці України, про товаришів, з якими пліч-о-пліч стояли на  барикадах.

Вірші про Героїв Небесної Сотні читали члени молодіжної християнської організації «Українська молодь - Христові» учні Галицької гімназії Наталія Фурман, Олена Трач, Юлія Тернінчук, Діана Змисла та учні ГЗОШ №1 Софія Побуцька, Марта Наконечна, Христина Гнатюк, Юлія Хрептик, Андрій Фаль.

Захід супроводжувався слайд-презентацією яку підготувала зав. відділом інформаційних технологій Галицької ЦБ Зоряна Кіндрат. Документальним підтвердженням вечора слугувала  книжково-ілюстративна виставка на задану тему.

Завершився вечір під звуки сумного гімну Євромайдану «Гей, пливе кача». Також усі присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Наталія Сєдова, 

бібліотекар кафедри «Юнацтво»

відділу обслуговування

Галицької ЦБ

 

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ