Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Вечір-реквієм «Ту гарячу кров святу по вік Вкраїні не забути…»

Там над Дніпром, де б΄ється хвиля,

Де слава їх вінками вкрила,

Відважних лицарів-синів, -

Сія Аскольдова могила,

І душі їх – незрима сила –

Благословення до боїв!

М. Щербак

«Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,  - говорить   народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться.

Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров΄ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами. Дата 29 січня 1918 р. увійшла в українську історію як день пам'яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини.

Трагічна загибель цвіту української нації під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежність. Вони поклали свої голови за визволення Вітчизни і вона збереже про них вдячну пам'ять. На Аскольдовій горі, у спільній могилі було поховано юних героїв.

Чин молодих героїв Крут, як естафету поколінь, підхопили наші сучасники. Саме в січні, 3 роки тому, гинуть діти, юнаки, жінки, літні люди під Волновахою, Авдієвкою, Маріуполем... На поклик Вітчизни знову стали її вірні сини і дочки, новітні крутянці. День 29 січня є ще й днем подвигу та палкої любові до України, заради якої ми готові повторити чин Героїв Крут.

З цієї нагоди в читальному залі Галицької ЦБ було проведено вечір-реквієм «Ту гарячу кров святу повік Вкраїні не забути…» Ведучі заходу Лідія Мацькевич – бібліотекар-комп΄ютерник та Марія Венгрин – завідувачка відділом обслуговування Галицької ЦБ вкотре згадали ті трагічні події січня 1918 року. Вірші про подвиг героїв-крутянців декламували Наталія Сєдова – бібліотекар кафедри «Юнацтво», Надія Королевич – завідувачка Крилоської бібліотеки-філії. Супроводжувався захід слайд-презентацією, яку підготувала Зоряна Кіндрат – зав. відділом інформаційних технологій Галицької ЦБ.

На закінчення присутні вшанували пам'ять Героїв Крут хвилиною мовчання.

Проілюструвала захід книжкова виставка під назвою «Крути! Крути! Мужність і посвята, вірність, що міцніша понад смерть». Розкрила виставку – Галина Петраш – бібліотекар читальної зали Галицької ЦБ.     

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ