Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Вечір-діалог «Дорогою честі і правди»

9 листопада 2016 року виповнилося 40 років Українській Гельсінській Спілці. Українська Гельсінська Спілка – легальна загальнонаціональна організація, Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод, відома також як Українська Гельсінська група (УГГ), об'єднання діячів українського правозахисного руху.

Членами-засновниками УГГ були: Руденко Микола Данилович (керівник групи),, Бердник Олександр Павлович, Григоренко Петро Григорович, Кандиба Іван Олексійович, Лук'яненко Левко Григорович,  Мешко Оксана Яківна, Матусевич Микола Іванович, Маринович Мирослав Франкович, Строката Ніна Антонівна, Тихий Олексій Іванович.

Підставою для утворення УГС були постанови про права людини Заключного акту Наради у справах безпеки й співпраці в Європі у Гельсінках 1975. Згідно з основоположною декларацією УГГ її метою є сприяти виконанню в Україні постанов Заключного акту: збирати докази порушення тих постанов та скарги постраждалих; доводити факти порушення прав людини та націй в Україні до відома ширших кіл української та міжнародної громадськості, до урядів держав, які підписали Заключний акт.

  З нагоди цієї річниці 21 грудня у читальному залі Галицької ЦБ відбувся вечір-діалог під назвою «Дорогою честі і правди». На зустріч до галичан завітав житель м. Бурштина, член УГС Михайло Гачинський, який розповів присутнім про те як зароджувався правничий рух на теренах Галицького району, про своє знайомство та дружні стосунки з першим головою Івано-Франківської філії УГС (1988-1990р.р.) та обласної організації УРП (1990-1992р.р.) Петром Марусиком.

Також пригадав обставини особистого знайомства з Петром Степановичем юрист за фахом Богдан Струк. Доля звела його з Петром Марусиком в Бурштинському енергетичному технікумі, де останній працював на посаді викладача іноземної мови. Їх об΄єднала  любов до фотосправи.   

Вела захід директор Галицької ЦБС Іванна Сорочинська-Городецька.

Документальним підтвердженням вечора стала однойменна книжкова виставка.

Петраш Галина,

бібліотекар читальної зали

Галицької ЦБ

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ