Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

1 грудня - 25-та річниця Всеукраїнського референдуму

«Саме референдум – це справді історичний день утворення незалежної держави волею всього українського народу.»

Леонід Кравчук, перший Президент України

1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум про незалежність України, на якому більшість українців підтримала Акт про державну незалежність України. Понад 90 % виборців проголосували в той день за повну незалежність своєї країни, підтвердивши своє право на самостійність суверенної нації.

Референдум 1 грудня 1991 року підтвердив Акт проголошення незалежності України, який 24 серпня 1991 року був проголошений Верховною Радою УРСР. Це було остаточне затвердження державного суверенітету, (рішення Верховної Ради могла скасувати Верховна Рада іншого скликання, а рішення референдуму відмінити не міг ніхто).

Результати референдуму дозволили Україні затвердитися на міжнародній арені як повноправному суб’єкту міждержавних відносин. До 1 грудня 1991 року незалежну Україну де-юре не визнала жодна держава. А протягом лише грудня місяця того ж року наша країна була визнана понад 40 державами світу.

Всеукраїнський референдум відмінив рішення березневого референдуму про збереження Союзу РСР. Його підсумки створили правову основу для перетворення задекларованої державної незалежності на фактичну.

I референдум 1991 року, і президентські вибори підтвердили бажання переважної більшості громадян України жити в незалежній демократичній державі, самостійно вирішувати внутрішні і зовнішні, культурні і політичні, економічні і фінансові, дипломатичні і військові питання.

Багатовікова мрія українського народу про незалежність знайшла політичне оформлення.

Наша новостворена держава почала будувати відносини з іншими країнами на основі взаємної поваги суверенітету, незалежності та територіальної цілісності, невтручання у внутрішні справи, розвитку всебічних політичних, економічних і культурних зв'язків.

З нагоди цієї дати в читальному залі Галицької ЦБ було організовано тематичну викладку літератури. 

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ