Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Година скорботи «Землі моєї ревний біль і жаль».

«Ні труни, ні хрестів
І ні тризни!
Прямо в яму.
Навіки-віків!
Чорна сповідь моєї Вітчизни
І її затамований гнів».
(Адлер Королів).

Пам′ять – це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок у нашу історію вписано червоним і  чорним. Особливо вражаючі сторінки де смертельним шрифтом вкарбовані слова: голод, Голодомор…
Голодомор 1932-1933 років став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства.
Сьогодні ми  маємо докласти всіх зусиль, щоб розкрити правдиві сторінки нашої історії. Ми зобов′язані увіковічнити у своїй пам′яті тих, хто став безвинними жертвами голодної смерті.
З метою виховання в учнів патріотизму, глибокого усвідомлення причин та наслідків геноциду українського народу, у зв′язку з Днем пам′яті жертв Голодомору в читальному залі Галицької ЦБ працівниками відділу обслуговування спільно з учнями 6(10)класу Галицької гімназії (класний керівник Урицька Галина Михайлівна) було проведено годину скорботи «Землі моєї ревний біль і жаль».
Про причини та наслідки найстрашнішої трагедії ХХ століття розповіли присутнім бібліотекар відділу обслуговування Наталія Сєдова та бібліотекар-комп′ютерник Лідія Мацькевич.
Вірші відомих українських письменників, присвячені трагічним сторінкам нашої багатостраждальної історії декламували учні Наталія Фурман, Владислав Заворотний, Анастасія Кушнірюк, Марта Чабак, Тетяна Кловак, Лілія Рева, Ірина Смук, Мар′яна Досан, Андрій Кіліба, Марія Бородакі, Єлизавета Щурик.
Під час заходу були використані мультимедійні засоби із зображенням фотографій та текстових матеріалів з історії та наслідків геноциду. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам′ять 4,5 млн. українських людей, які загинули мученицькою смертю від голоду.
Документальним підтвердженням злочину  проти усієї української нації стала книжково-ілюстративна виставка «Минувшини чорні рядки і пам′яті світла скорбота».
Завершився вечір піснею Оксани Білозір «Свіча».

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ