Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

«УПА : шлях нескорених»

14 жовтня українці відзначатимуть 75-ту річницю створення Української Повстанської Армії. Невипадково ця дата в календарі співпадає з величним християнським святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем українського козацтва. Адже УПА  була покликана вести боротьбу за право українців мати власну державу. За це тисячі наших краян заплатили найвищу ціну – віддали свої молоді життя. А ті хто вижив у боротьбі з ненависними ворогами, гідно витримали випробування тюрмами, катуваннями, таборами та засланнями.

Серед тих, хто боровся за волю України в лавах УПА, були і наші земляки: Володимир Чав᾿як (курінний УПА, підпільне псевдо «Чорнота»), Ніна Вівчаренко (підпільне псевдо «Зена»), Володимира Юськевич (підпільні псевдо «Влодка», «Незабудка»), Текля Заклінська (підпільне псевдо «Хортиця»), Марія Скрентович (підпільне псевдо «Звенислава»), Анастасія Библів-Мисюра (підпільні псевдо «Дзвінка», «Зена»), Олекса Юрчишин (підпільне псевдо «Хмель») очоював Службу безпеки УПА, сестри Марія та Текля Духовичі  та ін. Загалом близько 1650 патріотів з Галицького р-ну віддали своє життя в боротьбі з окупантами. З них 46 жінок, переважно дівчата 17-25 років. 880 патріотів було засуджено військовими трибуналами, 712 родин було примусово виселено із Галицького р-ну за зв᾿язки з вояками УПА.

Щоб віддати належну шану цим мужнім людям за їх жертовність і незламність, за силу духу і волелюбність в читальному залі Галицької ЦБ зібралися учасники круглого столу «УПА : шлях нескорених», щоб пригадати героїчні сторінки визвольної боротьби українського народу проти ненависних окупантів.

До участі в заході було запрошено Володимира Федорняка голову районного осередку Народного руху України, громадського активіста с. Крилос, Івана Драбчука вчителя історії, краєзнавця та Марію Костик завідувачку історичного відділу Національного заповідника «Давній Галич». Кожен з виступаючих поділився з присутніми маловідомими фактами про героїчні і водночас трагічні долі галичан, які боролися в лавах УПА.

Проілюструвала захід виставка-меморіал під назвою «Пам'ятає про вас Україна й не забуде ще сотні віків».

Вела захід бібліотекар читального залу Галина Петраш.    

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ