Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Презентація книг та творчих робіт Володимира Михайловича Гловацького.

 

Не сутність у тому, яку дорогу ти обереш… - а лишень, як її пройдеш – ці  слова є життєвим кредом нашого земляка уродженця с. Тустань Володимира Гловацького – агронома, письменника-початківця, народного майстра.

7 лютого у прниміщенні читальної зали Галицької ЦБ для працівників бібліотечної системи району пройшла презентація книг Володимира Михайловича Гловацького «Хай святиться Ім΄я Твоє» та «Клич кревняків». На презентації були представлені графічні роботи, різьба та живопис автора, які вразили присутніх біблійними сюжетами, сюжетами із життя і є свідченням великої любові автора до рідної землі.

Відкрила презентацію бібліотекар краєзнавчого сектору Кривоніс Богдана Романівна, яка представила присутнім Володимира Гловацького і розповіла про його трудовий і творчий шлях.

Дата публікації: 11.02.2013 | Кількість переглядів: 16212 | Детальніше...
"Крути – біль і слава України "

                 

Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна сторінка нашої історії. Тоді загинув цілий студентський  курінь, триста юнаків – цвіт української нації. Крути  - це Голгофа  українського студентства, української молоді,  це наша незагойна рана.

 

31 січня в читальній залі Галицької центральної бібліотеки було проведено літературно-музичну композицію  "Крути – біль і слава України ", присвячену загиблим під Крутами героям, які віддали  свої молоді літа в боротьбі за волю України. На заході були присутні учні 9-Б класу Галицької ЗОШ №1 (класний керівник  Сегін Надія Григорівна). 

 

Дата публікації: 31.01.2013 | Кількість переглядів: 17041 | Детальніше...
«Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»

 

Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Такою датою для України стало 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки УНР і ЗУНР. Цій даті судилося  навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.

Саме того зимового дня в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об’єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України». Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.

 

Дата публікації: 25.01.2013 | Кількість переглядів: 15770 | Детальніше...
" Безсмерття правдивого слова"(75 років від дня народження Василя Стуса)

 

6 січня минуло 75 років від дня народження Василя Стуса – відомого  українського поета, блискучого перекладача, літературознавця, правозахисника, безкомпромісної людини, великого патріота і правдолюба..

   З цієї нагоди 16 січня  в читальній залі Галицької ЦБ  було проведено вечір пам'яті " Безсмерття правдивого слова". На заході були присутні учні 8-го класу Галицької ЗОШ №1 (класний керівник  Кудляк  Ганна Іванівна ).

     Працівники відділу обслуговування Марія Венгрин і Наталія Сєдова ознайомили присутніх із життєвим і творчим шляхом письменника. Поезію Василя Стуса декламували учні : Вікторія Ксьонзик, Марія Боївка, Денис Іванів.

 

 

Дата публікації: 17.01.2013 | Кількість переглядів: 17115 | Детальніше...
Шановні коллеги та користувачі нашої бібліотеки!

З Новим роком і Різдвом Христовим вітаємо:
Щастя, миру і здоров’я бажаємо!
Хай у вашому житті
Не метуть хурделиці,
Хай у щасті і добрі
 Все життя простелиться!
Хай удача і натхнення
Вас не залишає,
Щирість, радість і завзяття
Вам Бог посилає!

Дата публікації: 27.12.2012 | Кількість переглядів: 16777 | Детальніше...
«Він був пророком у своїй Вітчизні»

 Є люди, як зорі. Вони погаснуть, а світло від них ще довго-довго блукає всесвіті наших душ, нагадуючи кожному, хто ми, чого прийшли у цей світ…

Таким був на небосхилі   української історії В’ячеслав Чорновіл. Він жив усупереч багатьом істинам і таки став пророком у своїй Вітчизні.

24 грудня 2012 року минуло 75 років від дня народження відомого правозахисника, політика, журналіста, публіциста і громадського діяча, лауреата Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна, Державної премії України ім. Т. Шевченка, Кавалера ордена Ярослава Мудрого V ступеня, Героя України (посмертно) В’ячеслава Чорновола.

Його ім’я на початку 70-х років переказували пошепки з двору в двір, з душі в душу, з серця в серце. В кінці 80-х  воно зазвучало голосніше в кав’ярнях Львова, на сторінках київських газет. Воно вознеслося народною надією на малих і великих вічах на початку 90-х років.

Дата публікації: 26.12.2012 | Кількість переглядів: 15114 | Детальніше...
Літературна година "Творець української необарокової драми".

 

 

19 грудня  цього року минуло  120 років з дня народження Миколи Гуровича Куліша – видатного драматурга, публіциста,  редактора, талановитого військового,  розумного педагога.

        З цієї нагоди  20 грудня в читальному залі Галицької ЦБ було проведено літературну годину "Творець української  необарокової драми". На заході  були присутні учні 5 ( 9 ) класу Галицької гімназії      ( вчитель Щурик Ірина Богданівна ).

 

Дата публікації: 21.12.2012 | Кількість переглядів: 16333 | Детальніше...
Відлітають… журавлі у вирій… Вшанування Богдана Лепкого

 

У читальній залі Галицької центральної бібліотеки відбулося засідання літературної вітальні, присвячене 140-ій річниці від дня народження українського письменника, літературознавця, перекладача, публіциста, громадсько-культурного діяча Богдана Лепкого. У заході взяли участь директор Галицької ЦБС Любов Сєдова, завідувач дитячої бібліотеки Леся Мельницька, бібліотечні працівники Галина Петраш, Оксана Мединська, Марія Венгрин, Богдана Кривоніс, Наталя Сєдова, історик Марія Сохан, працівники Національного заповідника «Давній Галич» Марія Костик та Любов Бойко. Вони розповідали про життєвий і творчий шлях письменника, аналізували його твори, зокрема поезії, оповідання, трилогію «Мазепа» та ін.

Народився Богдан Лепкий 1872 року на хуторі Кривенький на Тернопільщині в родині сільського священика. Протягом восьми років (із 1878) мешкав у Бережанах у свого діда-священика і віце-маршалка Бережанського повіту Михайла Глібовицького. Навчався у Бережанській гімназії, у Віденській Академії мистецтв, Віденському та Львівському університетах. У Львові українську історію і літературу студіював під керівництвом М. Грушевського, О. Огоновського, І. Шараневича.

 

Дата публікації: 22.11.2012 | Кількість переглядів: 15694 | Детальніше...
«Лицар Листопадового чину».

Історія в особах сьогодні – один з провідних напрямків розвитку історичних досліджень в Україні. Адже саме їх життєвий  шлях, подвижницька діяльність втілюють в собі віковічні прагнення поколінь жили вільно на своїй землі, значною мірою уособлюють весь трагізм та героїчність історії українського  народу. В когорті борців – відомий громадсько-політичний і військовий діяч початку ХХ століття Дмитро Вітовський. Ім’я якого широко відоме громадськості, як людини, громадянина, сильної особистості.

До 125-річчя з від дня народження Д. Вітовського перед працівниками ТзОВ «Новинка» була проведена історична година «Лицар Листопадового чину», де присутні ознайомилися з життєвим шляхом              Д. Вітовського і літературою про нього.

Дата публікації: 07.11.2012 | Кількість переглядів: 16417 | Детальніше...
«Впаду лебідкою в траву, свої пісні лишивши людям».

 

17 жовтня 2012 р. минуло 65 років з дня народження Орисі Яхневич, поетеси  з Городенківського району Івано-Франківської області, неординарної особистості сильної духом жінки, котра як ніхто інший вміє радіти життю.

Вона прекрасно розуміє душу людини, її поезія сповнена вірою, любов’ю і оптимізмом.

Незважаючи на тяжку хворобу, вона постійно в творчому пошуку. З 1962р. по 2012р. з-під її пера вийшли поетичні книжки «Життя всміхається через вікно», «Я іду», «Путь», «Сонце і гроза», «Нескорена», «Тепло», «Любистка», «Чари любові», «Ще не вечір», «Молімось», «Горіння». За свої вірші поетеса удостоєна премій ім. Тараса Мельничука, ім. Леся Мартовича, ім. Григорія Никофорука. Є членом національної спілки письменників України з 1985 р.

 

Дата публікації: 02.11.2012 | Кількість переглядів: 20004 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ][ 51 ][ 52 ][ 53 ][ 54 ][ 55 ][ 56 ][ 57 ][ 58 ][ 59 ][ 60 ][ 61 ][ 62 ][ 63 ][ 64 ]
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ