Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Годину духовності «Історія первісного християнства»

Історія християнства є така давня, як історія людства, бо Старий Завіт був підготовкою до Нового Завіту і в ньому він знайшов своє  доповнення та вдосконалення.

Раннє християнство віддалене від нас у часі, однак духовно воно нам дуже близьке. Наша Батьківщина зранена духовно і морально, ставши незалежною державою вдруге повертається до своєї християнської суті, бо то є справою Божої благодаті.

Жоден з періодів історії церкви не є так мало відомий, як первісний, який охоплює І і ІІ століття нашої ери.

Дата публікації: 07.06.2013 | Кількість переглядів: 16703 | Детальніше...
Година духовності «Я вибрав дорогу до Бога…»

 

Отця Романа Панькова я відкрила для себе давно, але до його книг зверталася не один раз, щоби пізнати ще щось нове і скріпити свою віру. Хочу, щоб і ви доторкнулися до тих духовних перлин нашого краянина, поета і новеліста, зачерпнувши для себе з того чистого джерела, щоб пізнати Божу любов і милосердя.

Народився Р. Паньків 1943 року на Рогатинщині, але проживає і служить в Івано-Франківській єпархії. Нелегка праця священика. Терниста і вузька його дорога.

 

Дата публікації: 29.05.2013 | Кількість переглядів: 16170 | Детальніше...
«Збудуй храм в своїй душі» (година духовної поезії)

Християнство є однією з найпоширеніших релігій світу. Воно охоплює три головні напрями — православ’я, католицизм, протестантизм. Засновником християнства  є Ісус Христос — Син Божий, який з волі Бога-Отця зійшов на землю, отримав людську природу через народження Дівою Марією, дав людям заповіді Нового Завіту, прийняв мученицьку смерть, воскрес і вознісся на небеса.

На українських землях християнство утверджувалося протягом багатьох століть. Це був тривалий процес, що зазнав впливу різноманітних чинників: ідеологічних, політичних, духовно-культурних. 

Дата публікації: 28.05.2013 | Кількість переглядів: 15931 | Детальніше...
« Усе найкраще на землі від матері дано».

           

«Під покровом своїм, у молитві і в Божій опіці,

                                                                 сохрани мене, мамо, на довгі і многі літа.

   Тут немає святих у земному неправеднім віці,

                                                               Тут лише ти для мене, матусю, - єдина  свята»

               У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пташиний спів, коли травами і квітами замаїться земля, теплий весняний вітер приносить до нас свято Матері.

            Мати… Матуся… Ненька… Скільки в цьому слові радості, щедрості, самопожертви, печалі та тривоги. В цьому слові природа втілила найвищий свій ідеал.

            Мама… Вимовляєш це рідне до болю слово і перед тобою постає образ її єдиної, найріднішої, найсвятішої… І де знайти ті слова, якими можна було б висловити свою безкінечну любов до матері.  «Ластівко, журавко, пісне моя! Твої руки пахнуть запашним хлібом і чебрецями, матіолою і серпанковими вечорами… Твої очі нагадують чисте озеро, в якому така прозорість, глибина і ніжність, що видно всю твою душу і всю твою вічність».

Дата публікації: 17.05.2013 | Кількість переглядів: 17146 | Детальніше...
«Його душа – мов тронка у степах, його душа – собор надій високих»

 

11 квітня в приміщенні читальної зали  Галицької центральної бібліотеки відбулося засідання літературної вітальні на тему " Його душа – мов тронка у степах, його душа – собор надій високих", присвячене  95-й річниці  від дня народження видатного українського письменника, публіциста, літературного критика, громадського діяча  Олеся Терентійовича Гончара .

        Розпочала  захід Леся Шептинська – молодший науковий співробітник науково-освітнього відділу національного заповідника «Давній Галич». Вона ознайомила присутніх із біографією О. Гончара, а також розповіла про його перше кохання – Люсю Грабчеву.

 

Дата публікації: 12.04.2013 | Кількість переглядів: 16578 | Детальніше...
«Поезія – це завжди неповторність…»

 

Поезія… Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Поезія може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини.  Це важливе культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини, це головний засіб самоствердження і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку суспільства.

    Саме тому ухвалою 30-ї сесії ЮНЕСКО встановлено Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щорічно 21 березня.

 

Дата публікації: 22.03.2013 | Кількість переглядів: 16270 | Детальніше...
"Увага! Наркоманія!.."

 

 За даними Всесвітньої організації  охорони  здоров'я  близько 120 мільйонів населення планети є наркозалежними людьми. Кількість наркоманів невпинно зростає і в Україні. За даними Інтерполу, в нашій державі зареєстровано 65 тисяч розповсюджувачів наркотиків.

      Наркоманія – це насамперед проблема молоді. Дослідження показали, що середній вік початку прийому наркотиків – 13-15 років, а в деяких містах нашої країни ще менший – 9-13 років. Середня тривалість життя людини після початку регулярного прийому наркотиків становить 7 років. Наркомани рідко доживають до 30-річного віку.

 

Дата публікації: 13.03.2013 | Кількість переглядів: 15575 | Детальніше...
«Слово, пісня, дума Кобзарева, – ви окраса й суть мого життя»/до 199-ї річниці від д.н Т.Г. Шевченка

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті просяє веселка

Повні сил і живої снаги,

 Ми вшановуєм пам’ять Шевченка…  

     "Він був сином кріпака, а став володарем у царстві духа. Він був кріпаком, а став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, а вказав нові світи і вільні шляхи професорам і книжним ученим…" Ці слова наш видатний земляк Іван Франко адресував геніальному сину України Тарасу Григоровичу Шевченку.

      6 березня в приміщенні читальної зали  Галицької центральної бібліотеки відбулося засідання літературної вітальні на тему « Слово, пісня, дума Кобзарева, – ви окраса й суть мого життя», присвячене 199-й річниці з дня народження цього великого українського поета, прозаїка, художника, філософа.

Дата публікації: 11.03.2013 | Кількість переглядів: 17674 | Детальніше...
Результати конкурсу "Рыдна мово - диво калинове""

 

21 лютого в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. Кожна мова неповторна. Як не існує веселки без різнобарв’я кольорів, так не існує людства без барвистого вінка мов, однією з найкращих квіток якого є наша українська мова – державна мова України. Мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине  ціле. Як чудово, коли народ зберігає свою мову. Адже мова – це показник нації. Поки існує мова, існує народ. Дуже багато жорстоких літ і століть пережила наша невмируща мова, мужньо знісши і витерпівши наругу наймогутніших царських сатрапів та посіпак шляхетсько-панських і своїх посіпак. Повноцінне функціонування  української мови в усіх сферах суспільного життя – це гарантія збереження ідентичності української нації, політичної і держаної єдності України.

Згідно районної програми захисту і розвитку української мови на території Галицького району і до Міжнародного дня рідної мови 22 лютого 2013 року Галицькою ЦБ проведено другий районний огляд-конкурс читців «Рідна мова – диво калинове».

В конкурсі взяли участь 70 учасників – кращі користувачі бібліотек-філій Галицької ЦБС, учні Галицької гімназії, Бурштинського коледжу та Галицьких ЗОШ №1, №2.

 

Дата публікації: 27.02.2013 | Кількість переглядів: 16436 | Детальніше...
А мова українська, мов причастя…

   Свято рідної мови в Галицькій районній бібліотеці    

        Скільки теплих щирих слів сказано і написано про рідну українську мову! Вона сповна передає наші думки і почуття. Мова вміщує цілий світ людини з її захопленнями і розчаруваннями, радощами і тривогами.

20 лютого в читальній залі Галицької центральної районної бібліотеки відбулося свято, приурочене до Міжнародного дня рідної мови, який відзначається цього дня.

Ведучі Валерія Кузьмич та Денис Іванів, учні 6 (10) класу Галицької гімназії розповідали про історію свята, роль слова в житті людини, нелегкі часи, коли українцям заборонялось розмовляти, писати рідною мовою.

Дата публікації: 23.02.2013 | Кількість переглядів: 17495 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ][ 51 ][ 52 ][ 53 ][ 54 ][ 55 ][ 56 ][ 57 ][ 58 ][ 59 ][ 60 ][ 61 ][ 62 ][ 63 ][ 64 ]
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ